• autor: Trener Kuba, 2018-04-22 12:53

Jutrzenka Giebułtów - KS CLEPARDIA  0 : 2 (0:0)

Bramki: Jan Pieczarkowski 62, Kamil Foltman 81.

Clepardia: Badowski (Nowak) - Polański, Gajda, Ostrowski, Henslok (Sendecki) - Matysek (Szuba) - Florczak (Brenkus), Pieczarkowski, Janicki, Foltman - Krzywda.

Juniorzy Clepardii w sobotnie popołudnie pokonali rywali z Giebułtowa 2:0. Mecz zgodnie z przewidywaniami miał jednostronny przebieg. Zespół gospodarzy bronił się całą jedenastką na swojej połowie, próbując liczyć na szybkie kontrataki. Natomiast krakowianie przyjechali po zwycięstwo, cały mecz zmuszeni byli do gry atakiem pozycyjnym. Graczom z Krakowa ciężko było przedostać się pod bramkę rywali, mimo, że piłkarsko przewyższali zdecydowanie swoich konkurentów. Pierwsza połowa toczyła się więc prawie w całości na połowie Jutrzenki, lecz nie przyniosła bramek. Mimo kilku niezłych sytuacji Clepardia nie zdołała otworzyć wyniku meczu, natomiast Jutrzenka nie stworzyła żadnej groźnej okazji strzeleckiej.

Druga odsłona była ciekawsza, gdyż zespół Clepardii jeszcze mocniej postanowił zaatakować. Już na początku drugiej połowy niezwykle aktywny Foltman minimalnie chybił w dobrej pozycji. Nie udało się również Pieczarkowskiemu głową skierować piłki do bramki. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki dopiero w 62 minucie meczu Kapitan Zespołu Jan Pieczarkowski strzałem głową otworzył wynik spotkania po perfekcyjnie wykonanym rzucie rożnym. Clepardia nadal naciskała, stwarzając coraz więcej sytuacji bramkowych. Wynik ustalił mocnym strzałem zza pola karnego w krótki róg bramki Kamil Foltman.

Clepardia zatem wiosną odniosła drugie zwycięstwo. Gratulacje !!!