• autor: Trener Kuba, 2017-04-05 09:02

CLEPARDIA - Puszcza Niepołomice 3 : 2 (2:0)

Bramki: Czekaj 2x, Henslok.

Clepardia: Leżański - Polański, Kmiecik, Skalski, Foltman (Zabiegaj) - Matysek (Lichoń), Gajda - Dulemba (Henslok), Dziarmaga (Mleczek), Maślanka (Janik) - Czekaj.

We wtorkowe popołudnie Zespół Clepardii podejmował na własnym boisku Puszczę Niepołomice. Pierwsza połowa toczyła się pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy podrażnieni inauguracyjną porażką chcieli za wszelką cenę zwyciężyć.

Już w 4 minucie meczu po dobrym przerzucie Polańskiego Maślanka uderzył zza 16 metra nieznacznie nad poprzeczką. Dwie minuty później świetnie prostopadle podawał Gajda do Czekaja, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. W 10 minucie powinno być 2:0, lecz Gajda uderzył mocno z woleja po centrze Foltmana trafiając w dobrze ustawionego bramkarza, a dobitka Czekaja ostemplowała poprzeczkę bramki gości. W 37 minucie ponownie Czekaj zdobywa bramkę, tym razem z bliska pokonując bramkarza wykorzystując jego niepewną interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla gospodarzy, gdyż faulowany w polu karnym Czekaj, wywalczył "jedenastkę". Niestety wykonawca Polański posłał piłkę nad poprzeczką. Po niewykorzystanym rzucie karnym Zespół Clepardii wyraźnie się pogubił, co spowodowało utratę dwóch goli - w 47 i 49 minucie spotkania.

Na szczęście po dwóch wyprowadzonych ciosach gospodarze otrząsnęli się przeprowadzając świetną kontrę. Czekaj minął dwóch przeciwników na prawym skrzydle i doskonale wrzucił do zamykającego akcję Hensloka, który w debiucie w barwach Cleosi zdobył swoją pierwszą bramkę.

Do końca spotkania było nerwowo, lecz wynik nie uległ już zmianie. Clepardia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, czego szczerze gratulujemy !!!