JST: KS Olkusz - Clepardia 2 : 0

• autor: Trener Kuba, 2016-11-03 09:21

KS Olkusz - CLEPARDIA 2 : 0 (0:0)

Clepardia: Szkodny - Polański, Ostrowski, Jamróz, Wywiał - Pieczarkowski, Gajda - Maślanka, Czekaj, Wiatrak - Wójcik

Był to mecz na szczycie 2 Ligi Juniorów. Spotkały się jak dotąd dwie drużyny, które zgromadziły na swoim koncie komplet punktów. Oba zespoły podeszły do spotkania z dużym respektem dla rywala, dlatego też w pierwszej połowie było niewiele sytuacji podbramkowych. Gra była twarda, a zawodników cechowała nieustepliwosc i wola walki.
Po przerwie duzo ożywienia wniósł w poczynania Clepardii wprowadzony Czekaj, który stworzył dla swojego zespołu dwie groźne sytuację. Najpierw świetnie wymanewrowal obrońców i w ostatniej chwili zamiast na strzał zdecydował się na podanie do Maślanki, który został uprzedzony przez obrońcę, by w kolejnej sytuacji nieznacznie niecelnie uderzyć na bramkę. Olkusz odpowiedział kilkoma strzałami z dystansu, z których jeden osteplowal poprzeczkę bramki Szkodnego. Ostatnie 15 minut meczu to gra bezkompromisowa i ofensywne z obu stron. Oba zespoły starały się za wszelką cenę przechylic szale zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, udało się to gospodarzom, którzy otworzyli wynik w 89 minucie meczu wykorzystując błąd w rozegraniu piłki. Po stracie na 30 metrze gospodarze wykorzystałi niezdecydowanie obrońców i mocnym strzałem napastnik Olkusza zdobył bramkę. Clepardia rzuciła się do ataku nie mając nic do stracenia, lecz nadziala się na kontrę w 92 minucie spotkania i mecz zakończył się porażką zespołu z Krakowa 0:2.

- Wielka szkoda, że tracimy punkty w takich okolicznościach. Zostwiliwmy na boisku mnóstwo zdrowia, chcąc za wszelką cenę wywieźć stąd komplet oczek. Niestety zostaliśmy dwukrotnie skarceni, przegrywając w samej końcówce. Zależało nam na zwycięstwie, zresztą tak jak zwykle staramy się grać tylko o zwycięstwo. Nie udało się tym razem, z czego na pewno wyciagniemy wnioski na przyszłość. - tak podsumował mecz Jakub Sieniawski, Trener Juniorów Starszych KS Clepardia.