AMP FUTBOL KRAKÓW

JSt: Clepardia - Zieleńczanka 1 : 0

• autor: Trener Kuba, 2016-10-02 13:38

CLEPARDIA - Zieleńczanka 1 : 0 (1:0)

Bramka: Piotr Jamróz

Clepardia: Szkodny - Wywiał, Ostrowski, Bartosiewicz, Skalski (Kania) - Pieczarkowski, Jamróz - Maślanka, Wiatrak, Matysek - Wójcik

Pierwsza połowa w większości przebiegała pod dyktando gości, którzy sprawiali wrażenie bardziej skoncentrowanych na grze. Operowali lepiej piłką, a organizacja ich gry była zdecydowanie lepsza. Już w 7 minucie Szkodny uratował swój zespół przed utratą gola. Gra w tym okresie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, lecz to gracze Zieleńczanki byli częściej w posiadaniu piłki. W 12 minucie dobrej okazji nie wykorzystali kolejno Maślanka i Wiatrak. W 38 minucie warty odnotowania był strzał Wójcika, który przeleciał nad poprzeczką bramki gości. W pierwszej połowie mimo przewagi z gry Zieleńczanka nie stwarzała bezpośredniego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, lecz lepsze okazje do zdobycia gola mieli krakowianie. W 52 minucie meczu jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jamróz, który wykazał się spokojem w zamieszaniu pod bramką rywali i strzałem w długi róg pokonał bramkarza. W tej części meczu dwie świetne okazje zmarnował Wójcik, nie wykorzystując sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 70 minucie podwyższyć prowadzenie mógł Matysek, lecz jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. W 71 minucie Szkodny po raz kolejny broni w trudnej sytuacji. Końcówka meczu to desperackie ataki gości, którzy za wszelką cenę starali się zdobyć wyrównującego gola, ale bez skutku.

Już za tydzień Clepardia zmierzy się na własnym boisku z zespołem Grębałowianki. Zapraszamy !!