Trening w SMS

JMł: Clepardia - Jadwiga 0 : 3

• autor: Trener Kuba, 2016-10-02 13:36

CLEPARDIA - Jadwiga 0 : 3 (0:2)

Clepardia: M.Raciborski - Polański, Kmiecik, Skalski (Brenkus), Leżański (K.Raciborski) - Dziarmaga, Gajda - Maślanka, Kurłowicz, Mleczek (Czekaj) - Foltman.

Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu Clepardii. Przede wszystkim przy decydujących momentach zabrakło zdecydowania, pazerności oraz wykorzystania cech wolicjonalnych do przerwania akcji rywala. Już w 5 minucie Jadwiga otworzyła wynik meczu. Najpierw Kurłowicz źle rozegrał piłkę w dobrej sytuacji, co spowodowało kontrę rywala. Złe ustawienie obrońców umożliwiło zagranie prostopadłej piłki, a napastnik gości nie miał problemu z wykończeniem akcji 1x1 z raciborskim, pokonując go strzałem od słupka. W 12 minucie powinien być remis, lecz Maślanka w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. ten sam zawodnik zmarnował okazję w 19 minucie. W 23 minucie było 2:0 dla Jadwigi. Po wrzutce z rzutu wolnego z 40 metra gracz Jadwigi najwyżej wyskoczył do piłki i strzałem głową po raz drugi skierował piłkę do bramki Clepardii. Na zmianę rezultatu miał jeszcze Skalski, którego uderzenie głową przeszło obok słupka oraz Kurłowicz po podaniu Dziarmagi, lecz niestety wynik nie uległ do końca pierwszej części zmianie.

W drugiej połowie gospodarze zagrali zdecydowanie bardziej walecznie. Wprowadzony po przerwie Czekaj starał się jak mógł rozbijać obronę rywala, lecz w pojedynkę było mu bardzo ciężko. W 50, 60 minucie był bliski strzelenia gola, lecz jego strzały minęły nieznacznie cel. Wynik ustalił w sytuacji sam na sam zawodnik Jadwigi w 77 minucie spotkania.

Niestety, Zespół Clepardii poniósł kolejną porażkę w rundzie jesiennej. Już za tydzień możliwość poprawienia sytuacji w tabeli, gdyż Drużyna z Fieldorfa - Nila zmierzy się z Nadwiślanem na jego terenie!!