Ładowanie...

Aktualności

JMł - Kmita : Clepardia 2:1

• autor: Trener Kuba, 2016-09-19 13:18

W sobotnim meczu Juniorów Młodszych Clepardia uległa w wyjazdowym meczu zabierzowskiemu Kmicie 1 : 2 (1:1). Jedyną bramkę zdobył Kacper Gajda.

Clepardia: M.Raciborski - Polański, Skalski, Kmiecik, Brenkus - Leżański, Foltman, Gajda, Maślanka - K.Raciborski.

Clepardia osłabiona personalnie musiała rozpocząć i rozegrać spotkanie w dziesiątkę (reszta 17-osobowej kadry kontuzje?? i dziwne wyjazdy??) !! Niestety pokrzyżowało to plany dotyczące samej gry.

Mimo to, Zawodnicy Clepardii nie poddali się, zostawiając mnóstwo zdrowia na boisku zabierzowskiego Kmity. Mecz toczył się głownie w środkowej strefie boiska, gdzie panowała walka o każdy centymetr boiska. Niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Strzelcem bramki był Kacper Gajda, który wykorzystał błąd bramkarza Kmity. Radość krakowian trwałą zaledwie minutę, bo szybką akcję przeprowadzili gospodarze posyłąjąc prostopadłe podanie do napastnika, ktory oko w oko pokonał Raciborskiego. W tej części meczu wielokrotnie Nasz Bramkarz ratował Zespół przed stratą bramki. Na zmianę rezultatu miał jeszcze Leżański,który dobijał głową silny strzał z dystansu Gajdy, lecz trafił wprost w bramkarza.

Druga połowa to próba obrony wyniku przez przyjezdnych, którzy ograniczali się jedynie do wyprowadzania kontrataków. Po stracie piłki na połowie przeciwnika, w 60 minucie meczu Kmita zadała decydujący cios. Raciborski obronił co prawda pierwszy strzał, lecz wobec dobitki nie miał najmniejszych szans.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, lecz brawa należą się dzielnie walczącym graczom Clepardii. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja już więcej się nie zdarzy i Zespół Clepardii będzie występował w optymalnym składzie!!