• autor: Trener Kuba, 2016-04-29 22:40

CLEPARDIA - Kmita Zabierzów 3 : 2 (1:1)

Bramki: Patryk Krzywda, Dawid Maślanka, Kamil Foltman.

Clepardia: Badowski-Brenkus, Skalski, Dobosz, Gurgul-Maślanka, Foltman-Nowak, Mleczek, Szuba-Krzywda.

Wczorajsze spotkanie Trampkarzy zakończyło się zwycięstwem Naszej Drużyny 3:2 nad zabierzowskim Kmitą.
Mecz był wyrównany, obie drużyny stworzyły sporo sytuacji podbramkowych.
Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Rzut wolny wykonywał Foltman, a najbardziej przytomnie w polu karnym zachował się Krzywda, który pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Nasz zespół miał kolejne szanse na podwyższenie wyniku, lecz swoich okazji nie wykorzystali Maślanka, Foltman i Szuba. Goście też stworzyli kilka sytuacji pod Naszą bramka, kilkukrotnie Badowski ratował sytacje, lecz na kilka minut przed przerwą skapitulowal po indywidualnej akcji napastnika Kmity.
Druga połowa przyniosła wiele emocji. Obie drużyny starały się przechylic szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw dogodną sytuację zmarnował Dyśko, który z 5 metrów trafił w słupek, by za moment przenieść piłkę z 7 metrów nad poprzeczką. Chwilę później Kmita zdobyła bramke na 2:1. Przepięknym strzałem z 18 metrów popisał się zawodnik gości i Badowski musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki.
Podrażnieni takim obrotem spraw gospodarze ostro wzięli się do odrabiania strat. Najpierw Maślanka przyjął piłkę w polu karnym i uderzył nie do obrony po długim, a trzy punkty zapewnił bardzo aktywny w tym meczu Foltman uderzeniem  z dystansu.

Bardzo dobra gra zespołu Trenera Jakuba Sieniawskiego i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Naszej Drużyny. Mimo kilku trudnych chwil Zespół pokazał charakter, ambicję i wolę walki, co pomogło odnieść to cenne zwycięstwo!!!