Trampkarze

Juniorzy Młodsi polegli w Zabierzowie !!

• autor: Trener Kuba, 2016-04-23 22:27

Kmita Zabierzów - CLEPARDIA Kraków 2 : 0 (2:0)

Clepardia: M.Raciborski - Polański, Pieczarkowski, Ostrowski, Foltman - Matysek (Florczak), Czekaj, Dziarmaga, Krzywda, Gajda - Wiatrak.

Juniorzy Młodsi Naszego Klubu doznali drugiej porażki w rundzie wiosennej, gdyż na boisku w Zabierzowie musieli uznać wyższość zespołu Kmity.
Mecz toczył się w szybkim tempie, obie drużyny zdecydowanie grały o zwycięstwo.Mimo braku kilku Zawodników, Nasza Drużyna prezentowała się przyzwoicie. Schowany za podwójną gardą zespół z Zabierzowa zdecydowanie postawił w tym spotkaniu na grę z kontry, co przyniosło im zwycięstwo w tym meczu.
Clepardia grała bardzo dobrze na swojej połowie boiska, pozostając bez pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych pod bramką przeciwnika. Gracze ofensywni Zespołu przyjezdnych byli niewidoczni, mało kreatywni i wydawali się zmęczeni każdą upływającą minutą spotkania.
Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po wykonywanym stałym fragmencie gry. Po rzucie rożnym brak zdecydowania przy wybiciu piłki wykazali krakowianie i po dobitce strzału obronionego przez Raciborskiego gospodarze objęli prowadzenie. Druga bramka dla Kmity padła w doliczonym czasie pierwszej połowy. Złe ustawienie w obrońców spowodowało, że zawodnik z Zabierzowa stanął oko w oko z Naszym Bramkarzem i pewnym strzałem podwyższył rezultat spotkania.

W drugiej odsłonie meczu Clepardia próbowała odrabiać straty, lecz dysponowała tego dnia zbyt małą siłą ognia,żeby móc myśleć o dobrym wyniku.
W 52 minucie spotkania dobrą okazję na bramkę kontaktową zmarnował Gajda, gdyż jego strzał na rzut rożny sparował bramkarz Kmity - Ryś, natomiast kilka minut później Krzywda trafił po dobrej, zespołowej akcji w słupek. Do końca meczu ambitnie grająca Clepardia próbowała zniwelować straty bramkowe, lecz tego dnia zdecydowanie lepiej dysponowani gospodarze nie dali sobie wyrwać przewagi wypracowanej w pierwszej połowie spotkania.