• autor: Trener Kuba, 2016-04-09 21:50

CLEPARDIA - Krakus Swoszowice 4:3 (2:3)

Bramki: Pieczarkowski (karny), Gajda, Czekaj, Krzywda

Clepardia: M.Raciborski - Polański, Ostrowski, Pieczarkowski, Gurgul (Zieliński) - Matysek (Kmiecik) - Krzywda, Dziarmaga, Gajda, Florczak - Czekaj.

Mecz odbywał się na grząskiej murawie, lecz początkowo lepiej przystosowali się do warunków Piłkarze Cleosi. Po kilku dobrych akcjach nadszedł pierwszy kryzys. Rzut rożny wykonywali goście, nasz Zawodnik zgubił krycie i w 7 minucie było 0-1 dla Krakusa. Po stracie bramki Nasz Zespół zaatakował odważniej, chcąc szybko odrobić straty. Udało się to w 11 minucie również po stałym fragmencie gry. Dośrodkował Dziarmaga, obrońca wybił piłkę, która ponownie trafiła pod nogi Dziarmagi i po jego drugiej próbie Patryk Krzywda celnym strzałem w długi róg głową doprowadził do wyrównania. Radość Krakowian nie trwała zbyt krótko, bowiem w 14 minucie gry kolejny rzut rożny i samobójczego gola w zamieszaniu podbramkowym zdobywa Matysek. Minutę później pada bramka na 3-1 dla gości. Nieporozumienie obrońców gospodarzy wykorzystuje napastnik Krakusa i sam na sam strzałem w długi róg bramki Raciborskiego podwyższa wynik na 3-1. Stracona bramka nie podłamała ani na chwilę ambitnych i walecznych zawodników Cleosi, którzy próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Udało się to w 32 minucie, po dobrej akcji dwójkowej Gajdy i Czekaja, zakończonej strzałem w krótki róg tego pierwszego. Do przerwy wynik utrzymał się 2-3 dla Krakusa Swoszowice.

Po szybkiej analizie sytuacji boiskowej w przerwie gospodarze wyszli na boisko bardzo zmotywowani. Za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę wyrównującą. Graliśmy spokojniej, dłużej utrzymując się przy piłce. Wyrównanie padło już kilka minut po rozpoczęciu gry, dokładnie w 46 minucie. Do prostopadłego podania z głębi pola od Dziarmagi doszedł Maksymilian Czekaj, który płaskim strzałem w długi róg doprowadził do remisu. Wynik nie do końca zadowalał Piłkarzy Clepardii, którzy czując szansę na zwycięstwo rzucili się do kolejnych ataków. W 57 minucie faulowany w polu karnym został Kacper Gajda,a arbiter bez wahania wskazał na rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Nasz Kapitan - Jan Pieczarkowski. Od tego momentu próbowaliśmy uspokoić grę, jednak nie zawsze się to udawało. Goście dążąc do wyrównania stworzyli kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką, jednak wynik do końca spotkania już nie ugegł zmianie.

Clepardia po bardzo ciężkim i emocjonującym meczu pokonała na własnym boisku drużynę Krakusa Swoszowice. Na pewno cieszy postawa Naszych Zawodników, którzy pomimo przeciwności potrafili podnieść się i wyrwać zwycięstwo.

Kolejny mecz już za tydzień w Myślenicach, gdzie Nasz Zespół zmierzy się z tamtejszym Dalinem,spadkowiczem z Małopolskiej Ligi Juniora Młodszego !!!